Krepšelis tuščias

1. Kaip prižiūrėti vilnos veltinio gaminį?

Veltinio priežiūra nesudėtinga. Pradėjus nešioti vilnos gaminius, per laiką gali atsirasti "pumpurėliai", tai yra normali vilnos, kaip natūralaus pluošto savybė. Pumpurėlius švelniai nupešiokite pirštais. 

Vilnos skalbimas:
 Vilna puikus audinys, nes lengvai "išsivalo" pats, todėl rekomenduojama vilnos gaminius skalbti retai, bet dažnai vėdinti.


 Geriausia vilną skalbti rankomis, vėsiame vandenyje (~30 laipsnių); Pražioje leiskite vilnai pamirkti kelias valandas; per tą laiką vilnos veltinis pats pašalina didesnę dalį nešvarumų. Toliau, jei dar reikia plovimas daromas skalaujant ir švelniai gniaužant. Skalbimui naudoti švelnų ar natūralų muilą, ar skystą skalbimo priemonę skirtą vilnai.


 Netrinti ir stipriai negręžti - tik nuspausti, paskui papildomai nusausinti su rankšluoščiu.


 Išformuoti išskalbtą vilnos gaminį ir palikti išdžiūti. Vengti saulės tiesioginių spindulių.


 Jei gaminį reikia lyginti (kaip tarkim šaliką, ar rūbą), tai galima daryti ant gaminio uždėjus audinį ploną(marlę) ir lyginant vilnos rėžimu. Taip pat patogu lyginti su švelniu garu, svarbu tik netampyti gamnio po garo, leisti gaminiui pabūt, kad neliktų drėgmės ( veltinis, jei jis drėgnas ir suraukšlėjamas ar kitaip suformuojamas , išdžiuvus išlaikytas suteiktą formą).


 Nepamirškite vilnos gaminių reguliariai vėdinti. O spintoje prie tokių gaminių padėti "prieškandines " priemones.


 

2. KAIP PRIŽIŪRĖTI TAPYTO ŠILKO DIRBINĮ? 


Šilkas nesusitraukia ir neišsitampo. Latingė naudojama tapymo technika garantuoja, kad šalikų, rūbų ar kitų gaminių spalvos neišsiplaus ir nenubluks normaliomis aplinkybėmis. Gaminių valymas ir skalbimas yra paprastas ir patogus. Taigi atsipalaiduokite ir mėgaukitės šilko rūbais ir šalikais :) 

Žemiau rasite šilko priežiūros instrukcijas.

Šilko skalbimas rankomis
1. Rekomenduojame šilko gaminius sklabti rankomis. Beveiks bet koks šilkas gali būti skalbiamas rankomis.  NEREKOMENDUOJAME šilką skalbti skalbimo mašinoje ar džiovinti džiovyklėje.


2. Naudokite drungną vandenį ir švelnias skalbimo priemones (skirtas specialiai šilkui arba vaikišką šampūną). Jokiai būdais nenaudokite šarminių ploviklių.

3. Reiktų vengti mirkyti šilką daugiau nei kelios minutės. TAPYTO ŠILKO GAMINIŲ NEPALIKITE VANDENYJE MIRKTI. Plovimo procesas turi būti trumpas.


4. Skalavimo metu į vandenį galite įpilti šaukštelį distiliuoto baltojo vyno acto, kad geriau neutalizuoti šarmą, esantį ploviklyje bei geriau išplauti muilo likučius.


5. Nenaudokite stiprių ploviklių -baliklių, spalvų atgaivintojų.


6. Negręžkite šilko. Nusausinkite lengvai nuspaudžint su rankšluoščiu.

Patarimai šilko džiovinimui
1. Išskleistą šilko gaminį  pakabinkite, kad išdžiūtų. Gaminys išlaikys suteiktą formą.
2. Kaip ir kitiems audiniams, šilkui taip pat tinka taisyklė - nedžiovinti tiesioginiuose spinduliuose. Tiesioginai saulės spindululiai gali pažeisti tiek patį šilką, tiek jo spalvą.
3. Nenaudokite medinių pakabų.
4. Nerekomenduojame džiovinti šilko dirbinių džiovyklėse.

Šilko lyginimas
1. Išverskite gaminį ir lyginkite išvirkščią, nustačius lygintuvo vėsų "šilko" rėžimą.
2. Nedrėkinkite vienos vietos lokaliai, nes gali likti žymės.
3. Per karštas lygintuvas gali pažeisti šilką, suraukšlėti ar visai sugadinti.
4. Daugelis susiglamžiusio šilko raukšlelių gali būti pašalintos pakabinus šilko gaminį vonios kambaryje kol joje po prausimosi yra  vandens garų. Leiskite patalpoje esančiai drėgmei padaryti visą lyginimo darbą.

Šilko dėmių valymas
1. Prašome, pasikonsultuokite su sauso valymo specialistu.

Kelionės
1. Pakuokite šilko gaminius taip pat, kaip ir bet kuriuos kitus. Išpakavus paprastai pakabinkite ir mažos raukšlelės išnyks per naktį.

Svarbūs įspėjimai šilko priežiūrai:
1. Šilkas yra natūralaus proteino pluoštas.Nenaudokite chloro baliklių, nes sugadinsite šilką.
2. Venkite džiovinti šilką tiesioginiuose saulės spinduliuose, tai kenkia šilkui.
3. Priemonės, turinčios sudėtyje alkoholio pažeidžia šilką. Todėl leiskite kvepalams, plaukų lakui pirma išdžiūti ir tik po to renkitės šilko gaminį.

Tapytas šilkas - nuostabi dovana sau ir tiems kuriuos mylime.


Su meile,
Latingė

Pamatykite  pirmieji Latingės naujausius dirbinius bei skelbiamas akcijas.

Naujienos siunčiamos nedažniau kaip 1 k/mėn. :)

LATINGĖ BLOG'as naujausias įrašas

RANKŲ DARBO RANKINĖS JAUNOMS IR JAUNATVIŠKOMS MOTERIMS

 

NAUJUTĖLĖS rankų darbo veltinio rankinės patogiai kasdienai.

 

Ar tikrai tai veltinis? TAIP :) Modernus veltinis tikrai stebina,nes jis labai skiriasi nuo to ką mes prisimename iš ankstensių laikų.  Merino vilna  apjungta su augaliniais pluoštais sukuria įspūdingą tekstūrą. 

 

 

Išsirinkti ir užsisakyti internetu  

Go to top