Krepšelis tuščias
paveikslai-kaip_vertinti-atsirinkti.jpgŠiandien turėjau įdomų pokalbį ir štai dalinuos savo pamatymais apie tai, kodėl žiūrėdami į vienus paveikslus jaučiame DAUG, suprantame, kas ten parodyta ir tai teikia pasigėrėjimą, atgaivą, o į kitus žiūūūūri, net prisimerki, įtempi smegenėles, nes gi kažkas labai vertina, tai ir tu stengies, tai įžvelgti, bet negali suvokti, ką tuo norėta pasakyti ir aplamai, kas atvirai kas užmaskuotai tokius paveikslus nuvertina ar laiko niekalais. Pažįstama 😃 ? 
 
 Mes visi esame labai skirtingi (ir tai, mano supratimu, yra GERAI). Apart to, kad mūsų amžius skiriasi, interesai skiriasi,išsilavinimas skiriasi...dar labai skiriasi kanalai per kuriuos mes jaučiame, suvokiame pasaulį ir tai kas jame vyksta, mūsų sielų brandumas skiriasi ... Mūsų smegenys veikia skirtingai: pavyzdys -> žmogus-muzikas, kompozitorius, aktorius, visažistė, interjero dizaineris ir pan. visiškai skirtingai vertins ir matys tą patį reiškinį, situaciją ar paveikslą , nei žmogus mokslininkas ar buhalteris. Vienas labai gerai jaus spalvas, per jas emocijas ir jos jam kalbės, kitam reik labai apibrėžtų formų, tikslumo, aiškių linijų ar aiškaus objekto, kaip pvz rožė sode ir rožė paveiksle viens prie vieno, tada bus suprantama ir toks žmogus vertins to atkartojimo kokybę, kiti rožės atvaizdavimo variantai (stilizuoti, suabstraktinti) visai nepriimtini tam žmogui. Vienam žmogui reikia tokio paveikslo, kuris skatintų mąstyti, fantazuoti, kitam tiesiog norisi matyti jam gražių gėlių puokštę ir gauti kaskart malonias emocijas. Kažkam reik portreto, kažkam reik peizažo.
 
Todėl tiek daug skirtingų menininkų, kuriančių skirtingais stiliais, būdais, formomis, priemonėmis. VISI turi teisę būti, nes viskas kas sukurta nėra skirta KIEKVIENAM. Kiekvienam neturi patikti tie patys dalykai. Atrodo taip suprantama, juk kiekvienas ir patiekalus mėgsta skirtingus, ir rūbus renkasi skirtingus... ir t.t. Vienam reikia pilies, kad jautųsi gerai, kitam reikia tiesiog mažo buto, nes jis ten tik ateina permiegoti,o pagrindinis jo gyvenimas vyksta visai kitose erdvėse ir jis visai nenori valyti daug dulkių dideliuose namuose (juokauju.. )
 
KIEKVIENAS ŽMOGUS TURI ATSIRINKTI, TAI KAS KALBA JAM.
 
Jei jums kažkas nekalba, tai nereiškia , kad nekalba kitiems žmonėms. Jei kažkas žavisi tuo, kas jums nesuprantama, ar tame mato didelę prasmę, kurios jūs nejaučiate, tai su jumis žinokite yra viskas GERAI.. ... jūs nesate kažkaip nedaaugęs, tai tiesiog skirta NE JUMS...dėl to jums ir nesuprantama.. Dar pavyzdys – labai daug knygų autorių, režisierių apie vieną ir tą patį kalba, bet gi kokiais skirtingais būdais, skirtingais žodžiais ir mums visų jų skaityti ar žiūrėti tikrai nereikia... tereikia atsirinkti tą, kurio kalba jums artima ir suprantama ir nenuvertinti, nekritikuoti to, kas jums nesuprantama – nes tai skirta ne jums... o galbūt tai kaimynkai, kuri atrodo jums keista 😃 , nes bėgioja anksti rytais ir dar benamius maitina 😃
 
Kai tokiu būdų pradedi žiūrėti į viską, labai lengva filtruoti, kas skirta tau , o ką tiesiog praleidi, nes „nekabina“ 🙂 Jei nekabina, tai nereiškia, kad tai prasta, tai tik skirta kitiems, ne jums.
 
Dar pavyzdys - jei darželinukui įdomūs žaislai , multikai ir nekabina jo psichologinis filmas, nuo kurio atsitraukti jo tėvai negali.. juk su darželinuku viskas gerai ir su filmu viskas gerai , tiesa... 😉
 
Mėgaukimės gyvenimo įvairove, tyrinėkime ją, per tai mes galime suprasti kas esame, o kas ne. 🙂
 
 
Paveikslas tik dėmėsio atkreipimui. Autorius Frederic Bazille 1870m senumo, manau, prieštaraujančių nebus 🙂

Atraskite Latingės paveikslus 

Lina
Latingė

Pamatykite  pirmieji Latingės naujausius dirbinius bei skelbiamas akcijas.

Naujienos siunčiamos nedažniau kaip 1 k/mėn. :)

Go to top