Krepšelis tuščias

Šilkas – tai nuostabi gamtos dovana, žmonių kultivuojama jau daugiau kaip 3500 metų. Šilkas yra tvirtas ir švelnus pluoštas, kurį “gamina” šilkaverpis kirminas. Šilko kelias prasideda Indijoje ir Kinijoje. Indijos dokumentuose, jau 2 a.pr.kr. minimos vaško arba batikos šilko dažymo technikos.

 

Šilkinio audinio savybės

Šilkas yra išties unikalus audinys. Jis yra gyvulinės kilmės, jį sudaro net 97% baltymų, 18 žmogaus organizmui reikalingų amino rūgščių. Šilke esanti medžiaga sericinas – šilko klijai, kurie turi gydomąjį poveikį sudirgusiai bei alergiškai odai.

Šilkas yra atsparus mikroorganizmams audinys, todėl labai higieniškas. Be to, jis yra mažai laidus šilumai, todėl šaltu metu šilko drabužiai šildo, o karštu – vėsina. Savo šiluminėmis savybėmis šilkas beveik prilygsta vilnai ir yra penkis kartus šiltesnis už medvinę. Tik šilkas yra gerokai lengvesnis ir plonesnis už vilnos audinį, todėl – gaivesnis ir gali būti naudojamas vasarą.

 

 

Šilkas yra labai tvirtas audinys. Sakoma, kad šilko gija yra stipresnė už tokio paties storio plieno giją.

Šilkas geba sugerti labai daug drėgmės. Būdamas vandens garų aplinkoje, 20-25 laipsnių temperatūroje, šilkas sugeria 37-39% vandens, o tai yra beveik tiek pat, kiek vilna, ir du kartus daugiau, nei medvilnė.

Stebėtina, kad, sugėręs tiek drėgmės, liečiant šilkas atrodo tarsi būtų visiškai sausas. Ir, be abejo, šilkas yra švelnus, lengvas ir minkštas audinys. Jį tiesiog malonu liesti. Daugelio nuomone, nėra malonesnio audinio už natūralų šilką. Pati gamta sukūrė tokią nuostabią polimerinę medžiagą. Belieka tik liesti ir mėgautis.

Šilko tapyba

Tapyba ant šilko – tai kūryba ant šilko, naudojant šilką kaip drobę paveikslams. Tai tiesioginis tapymas ant šilko, naudojant specialius dažus.

Tapytas šilkas –tai nuostabus  audinys, kuriam dizainą sukuria ir išpildo šios technikos meistras. 

Vienas iš patyrimų, kuriuos patiria žmogus, pirmą kartą stebėdamas, tapymo procesą yra tai, kad šilko audinys galutiniam rezultate bus visada unikalus. Nėra nė mažiausios galimybės, kad dizainas galėtų būti atkartotas 100% taip pat. Šilko tapybos procesas yra pripildytas meniškumo, rankų meistriškumo ir magijos.

Šilko tapymo procesas trunka ilgai ir reikalauja daug įgūdžių, kruopštumo ir įkvėpimo kiekviename kūrimo etape.

Šiame VIDEO pamatysite kaip Lina Eglė Urbonaitė tapo ant šilko.

 

Latingė E-PARDUOTUVĖ

E-dovanų kuponai - puiki idėja

Pamatykite  pirmieji Latingės naujausius dirbinius bei skelbiamas akcijas.

Naujienos siunčiamos nedažniau kaip 1 k/mėn. :)

Go to top